Organisation


Företagsledning

Peter Camnert
VD
040-31 19 03
peter.camnert@sydsten.se

Andreas Telhag
Ekonomichef
040-31 19 05
andreas.telhag@sydsten.se

Agneta Fors
HR-chef
040-31 19 20
agneta.fors@sydsten.se

David Rhudin
Affärsområdeschef, Betong
040-31 19 12
david.rhudin@sydsten.se

Caroline Hult
Affärsområdeschef, Bergmaterial
040-31 19 53
caroline.hult@sydsten.se

Peter Weywadt
Teknisk Chef
040-31 19 19
peter.weywadt@sydsten.se

Bengt Linné
Fleet Manager
046-20 57 15
bengt.linne@sydsten.se

Fredrik Hansson
Verksamhetsutveckling
040-31 19 02
fredrik.hansson@sydsten.se

Camilla Wind
IT-chef
040-31 19 36
camilla.wind@sydsten.se


Styrelse

Peter Camnert
VD
Søren Holm Christensen
Styrelseordförande
Henning Baek
Ledamot
Peter Lundström
Ledamot
Anders Rehnström
Ledamot
Mette Line Braad
Suppleant
Gustaf Werner
Suppleant

Ägare

Skanska Industrial Solutions AB

Andel 50%
www.skanska.se

Unicon A/S

Andel 50%
www.unicon.dk

Betong

Berg

Prefab

Pumpar

Dags att byta webbläsare

Sydsten.se kommer inte fungera så bra med din webbläsare. Ladda gärna den senaste versionen av någon av dessa webbläsarna:

En annan webbläsare